Velký sál vznikl kolem roku 1680. Nosná konstrukce stropu je tvořena devěnými ramenáty, na kterých jsou přitlučené dřevěné hranolky, obalené zvířecí srstí. Mezi tyto hranolky je prohozena vrstva omítky o síle pouhých 5 cm.
Nástropní freska měří 75 m2 a zachycuje bitvu husitů s vojsky císaře Zikmunda pod Vyšehradem v Praze 31. 10. 1420. V této bitvě byla císařská vojska poražena a na památku padlých čtyř předků nechal Václav Vojtěch ze Šternberka fresku vytvořit.
Foto: Václav Šváb, 2016
Fabion zdobí veduty šesti jihočeských měst. Vyobrazeny jsou Horažďovice (Horazdiowitz), Písek, Tábor, Hluboká nad Vltavou (Frauenberg), Zahájí (Zahen) a České Budějovice (Budeweis). Všechna města jsou zobrazena v době válek o rakouské dědictví za panování Marie Terezie v první polovině 18. století.
Fresky na stěnách sálu zachycují výjevy z válek s Turky v době panování Leopolda I. Je zobrazena bitva před Vídní z roku 1683, další náměty zobrazují žánrové výjevy ze života vojska vpoli. Vidíme polní mši, porážku koní, okrádání mrtvých a péči markytánek. Námětem a zpracováním se jedná o unikátní freskovou výzdobu.
Foto: Václav Šváb, 2016
Velký sál slouží hudebním i pěveckým koncertům. V letním období je využívám i k svatebním obřadům.